top of page
website photo.heic

Seda Sinem
Caglar

MS in Clinical Psychology
Certified PCIT Therapist

Seda Sinem Çağlar is a Clinical Psychologist who works with parents, children, adolescents, adults and couples providing online therapy services in English and Turkish.

Contact

Contact

WhatsApp: +1 (929) 306-8098​

E-mail:caglarsedasinem@gmail.com  

Instagram:@psikologsedasinemcaglar 

Thanks for your message!

Areas of expertise

Child and Adolescent Psychology

Parent Coaching

Adult Psychology

Couples Psychology

Seda Sinem Çağlar provides online therapy services in English and Turkish for parents, children, adolescents, adults and couples.

 

After completing her undergraduate education with honors at Bilkent University, Department of Psychology, she settled in the USA and started her clinical studies in New York. She completed her master's degree in Clinical Psychology at Walden University in the USA and worked in many private clinics in New York during this period.

Services

Testimonials

K.E İngiltere 7 yaş

Terapiye başlama sebebimiz oğlumuzun öfke problemi, kardeş kıskançlığı ve inatlaşma sorunuydu. Sinem hanımın bize bu konularda çok yardımı oldu. Birlikte yapmış olduğumuz oyun terapileri ile çocuğumuzda olumlu davranışlar pekişti. Artık bu sorunları yaşamıyoruz. Eğer tekrar karşılaşırsak nasıl başa çıkmamız gerektiğini öğrendik. İyi ki onunla tanışmışız. Oğlumuz artık daha sevecen, öfkesini kontrol edebilen ve kardeşine karşı daha sevgi dolu bir çocuk. Sinem Hanım’a desteği için çok teşekkür ederiz.

İ.G /4,5 yaş /Danimarka

Terapiye oğlumuzun söz dinlememe, karşı gelme, ağlayarak istediğini yaptırma eğilimi, okul kurallarına karşı gelme vb. davranışları sebebi ile ihtiyaç duyduk . Seda Hanım ın bütüncül yaklaşımı , her daim pozitif tavırları ile kısa sürede kayda değer bir yol aldık. Ebeveyn çocuk ilişkisine kattığı değer ve ailece gecirdiğimiz saatlerdeki pozitif etkisi çok kıymetli .

S.M/ 7 yaş /Almanya

Oğlumuz 5 yaşında iken bağırma, ağlama krizleri, inatlaşma davranışları vardı. Yapmasını istediğimiz basit şeyleri defalarca söylememiz, ikna etmeye çalışmamız gerekiyordu. Bu da genellikle öfke, kavga ile sonlanıyordu. Evden çıkmak, diş fırçalamak için banyoya gitmesi en az yarım saat alıyordu.Yolunda gitmeyen şeylerin farkındaydık ama nasıl davranmamız gerektiğini bilmiyorduk. Bu dönemde Sinem Hanım ile yollarımız kesişti. Eğitimleri ile bize ebeveyn olarak nasıl davranmamız gerektiğini anlattı. Süreci sadece bizimle görüşerek mükemmel yönetti. Sadece bizim davranışlarımız değiştiğinde, oğlumuzun nasıl değiştiğini gördük. İnanılmaz kısa sürede ağlama krizleri ,bağırmalar gitti . Söyleneni hemen yapmaya başladı.Biz de onun olumlu yönlerini nasıl pekiştireceğimizi öğrendik. Sözlerimizi ,davranışlarımızı sihirli bir değnek olarak kullanabilmeyi öğrendik. Bir süre bu olumlu etkinin rehaveti ile biz de gevşedik geriye dönüşe de şahit olduk. Şimdi gayet düzenli devam ediyoruz.Sinem Hanım'ı iyi ki tanıdık.Verdiği her bilgi için, sonsuz sabrı ve ilgisi için çok teşekkür ederiz.

D.K./4 yas/ABD

1 kiz v 1 erkek cocuk annesi olarak oglumun ablasina karsi olarak asiri kiskancligi ve bu kiskancliktan dogan ablaya siddetinden dolayi Sinem hanimla calismaya karar verdim. Dogrusunu soylemem gerekirse online seansttan cok umudum yoktu. Oglumun ablasini ciddi anlamda isirmasi,vurmasi,ablayla ilgilendigimizde hircinlasmasi icin yuzyuze terapi almak istiyordum ama pandemi sebebiyle bu mumkun olmadi. Suan Sinem hanimla iyi ki yollarimiz kesismis diyorum. Onun sayesinde,yaptigimiz oyun terapileriyle oglum ablasini isirmayi,kiskanmayi biraktigi gibi artik market,oyuncakci vs. gibi yerlere ablasiz gittigimiz zaman önce ablaya hediye aliyor sonra kendine. Eger canini yanlislikla yakarsa defalarca özür dileyip öpüyor. Oglumun Sinem hanimdan önceki halleri beni hem fiziken hemde mental olarak cok yoruyordu. Suan terapiyi okul nedeniyle birakmak zorunda kaldik ama ben uzuluyorum keske devam edebilseydik. Cok sey ogrendim Sinem hanimdan. Ogrendiklerimi sadece oglum da degil kizim icinde uyguluyorum. Simdi iki tane sözümü dinleyen,birbiriyle anlasan uyumlu,mutlu cocuklarim var. Hatta gecen yilla bu yil arasindaki davranis durumlari Turkiye’deki yakin akrabalarimizin bile dikkatini cekti. Bana ” cocuklarin ne akilli,ne söz dinler olmuslar. Sende cok guzel otorite kurmussun(olumlu),hayir diyorsun itiraz etmiyorlar,aglamiyorlar sende cok sakinlesmissin,cocuklarla konusman,davranisin cok hos” gibi olumlu cok guzel sozler duydum bu da beni daha motive ve daha mutlu etti. Sinem hanimin bize kattiklari sayesinde ne yazsam az gelecek. Artik mental yorgunluk yok. Olumsuz durumlar karsisinda caresiz,gergin bir annede yok. Tesekkur ederim Sinem hanima…

P.B.Ö/5 yaş/Türkiye-İstanbul

Terapi alma nedenimiz oğlumun aşırı inatçı ve ısrarcı olması, söz dinlememesi, okulda kurallara uymamasıydı. Terapiye başlamadan önce Sinem hocayla göz yaşları içinde konuştuğumu hatırlıyorum. Oyun terapisine başladığımızda 2. Seanstan sonra gözle görülür bir şekilde oğlumda değişimler başladı. Öğretmeni bile bu değişimi farketti. Örneğin, oyuncaklarını toplamasını istediğimizde oğluma bunu yaptıramazdık ama terapiler sonrasında bunun gibi bir çok konuda gelişmeler kaydettik. Şimdi daha sağlıklı bir şekilde iletişim kurmayı öğrendik. Sinem hocayla daha önce tanışmış olmayı isterdik. Hayatımıza kattıkları, desteği, neşesi, sürekli ve hiç bitmeyen pozitif enerjisi için kendisine sonsuz teşekkürler. ❤️

R. K./2.5 yas/ Abd-Dallas

Sinem Hanim’la seanslara baslama sebebim kizimin ayrilik kaygisiydi. Okula baslasin istiyordum ve bu sureci nasil yonetecegimi bilemiyordum. Kendimi caresiz hissettigim bir donemde Sinem Hanimla seanslar yapmak bana kendimi cok iyi hissettirdi. Nerde dogru nerde yanlis yaptigimi gormemde, olaylar karsisinda sakin kalip sureci sogukkanlilikla yonetmemde seanslarin etkisi cok buyuk. Onceden 2 dk bile benden ayri kalmak istemeyen kizimi su anda evde babasiyla birakip disari cikabiliyorum :) Ayrilik kaygisi yaninda kizimin yemek reddi problemi uzerine de konustuk ve benim icin cok ciddi bir sorun olan bu konuda da buyuk oranda ilerleme kaydettik.

E.K / 2.5 yaş/Almanya

Kızımın 2.5 yaş civarı başlayan kaka tutma problemimi vardı. Sinem hanımdan ebeveyn davranışlarını değiştirmeye yönelik online terapi aldık ve çocuğumuza uyguladık. İyileşme sürecinde çok etkili yöntemler öğrendik ve bunları benimseyip çocuğumuzla ilişkimizin her noktasında kullanmaya çalışıyoruz. Problemli süreci gayet sağlıklı bir şekilde atlattık ☺️ Buradan da teşekkür etmek istedik❤️

bottom of page